O firme

Firma EPUR, spol.s.r. o. existuje od roku 1997 , sídli v Brodzanoch pri Partizánskom, kde sa traduje výroba obuvi od založenia Baťových závodov ešte počas II. svetovej vojny. Pracovníci rodinnej firmy majú celoživotné skúsenosti s výrobou obuvi modernou technológiou – podošva obuvi sa už nelepí ako voľakedy, ale nalieva sa podošvový materiál priamo na zvršok bez použitia lepidiel.

Táto moderná technológia vyžadujúca viac strojárenských a chemických skúseností umožnila splniť aj požiadavku slovenských diabetológov na obuv pre diabetikov, ktorá ich nebude tlačiťiť, Tak vznikla v roku 1995 patentovaná podošva obuvi so sendvičovou štruktúrou s ochrannou známkou ISS ®, ktorá tvorí základ výnimočnosti našej Dia obuvi, pracovnej, prateľnej, vychádzkovej, domácej a teraz už aj biorozložiteľnej obuvi.

Vedomosti v oblasti polyuretánovej chémie umožnili aj výrobu špeciálnych technických výliskov a zalievanie elektronických súčiastok ako ochranu.

Hlavným výrobným programom malej pružnej firmy EPUR s.r.o. je výroba špeciálnej patentovanej obuvi pre diabetikov. Dia obuv bola vyvinutá v spolupráci s diabetológmi a ortopedická obuv v spolupráci s ortopédmi a zabraňuje vzniku a rozširovaniu otlakov, čím sa zamedzí amputáciám dolných končatín. Obuv má patentovanú podošvu sendvičovej štruktúry ISS kde v polyuretánovom skelete je jedna samovytvarovateľná a ďalšia stále pružná vrstva. Obuv tlmí nárazy a vibrácie na najviac namáhaných miestach a je vhodná aj pre zdravých ľudí.

Po 15-ročných skúsenostiach sme výhody sendvičovej podošvy rozšírili aj na ďalšiu oblasť zdravotných problémov a to bolesti chrbtice, bedrových a kolenných kĺbov, ku ktorým dochádza stále častejšie chodením po tvrdých betónových a asfaltových povrchoch. Cieľom obuvi s podošvou flexi je maximálne pruženie a tým ochrana platničiek a kĺbov pred otrasmi a vibráciami.

Chodením v zdravotnej obuvi DIA alebo FLEXI dochádza k zlepšeniu kondície organizmu a tým sa postupne znižuje množstvo používaných liekov, hlavne proti bolesti. Následne sa znižovaním spotreby liekov zlepšuje funkcia žalúdka a hlavne pečene. Preto je naša obuv zahrnutá medzi zdravotnícke pomôcky - trieda I, podľa certifikátu č. 43116/101/1/2010/CE.

V druhej oblasti sa firma zaoberá PU technológiami a výrobou výliskov z polyuretánu rôznej tvrdosti, hustôt a farieb v menších sériách, technológiou priameho reakčného vstrekovania.

Ďalej sa firma zaoberá zalievaním elektroniky - plošných spojov do polyuretánu s tepelnou odolnosťou od -40 do +160 stupňov Celzia.

V termíne 04. 06. 2009 – 31. 12.2009 spoločnosť EPUR, spol. s r.o., realizovala projekt s názvom „Modernizácia výroby EPUR“, cieľom ktorého má byť udržanie výrobnej činnosti firmy a zvýšenie jej konkurencieschopnosti. Tento projekt sa realizoval s podporou Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.

EPUR spol. s.r.o., Brodzany 149, 95842 Brodzany